Kıyafet alarmı nasıl çıkartılır?

Kıyafet alarmı nasıl çıkartılır?
Mağazalarda ürünlerin hırsızlar tarafından çalınmasını önlemek üzere çeşitli alarm güvenlik sistemleri geliştirilmiştir. Bu ürün koruma sistemlerinin en etkin olanı ürünleri üzerine takılan plastik alarm etiketidir. Bu alarmlar satış sonrasında mağaza personeli tarafından sökülerek tekrar kullanılmak üzere kenara ayrılmaktadır.

Bazen tamamen şans eseri bu alarmları gerek kasa yoğunluğundan gerek kasa personelinin dikkatsizliği sebebi ile ürün üzerinden sökülmeden alış veriş poşetine konularak müşteriye teslim edilmektedir. Müşteri eğer şanslıysa kapıdan çıkarken mağaza alarm sistemi öterek mağaza personelini uyarır. (müşteri deneyimi açısından olumsuz olan bu durum, o anda tüm gözler müşteriye hırsız olarak yönelir, aslında bir sonraki sorunu ortadan kaldırmaktadır.) Mağaza personeli gerekli kontrolleri yaparak alarmı ürün üzerinden çıkartarak müşteriye teslim eder.

kıyafet alarmı nasıl çıkartılır

Bazen çalışmayan mağaza alarm sistemine denk gelirse o ürün alarm vermeden mağaza kapısından çıkar. Müşteri satın almış olduğu ürünü giydiğinde ürün üzerinde alarm unutulmuş olduğunu fark eder. Yapılacak en doğru hareket ürünü mağazaya götürerek alarmın çıkartılmasını istemektir. Müşteriler tekrar alış veriş yaptıkları mağazaya gitmeye üşendikleri için alarmı kendileri çıkartmaya çalışmaktadırlar, bu yöntem aldıkları ürüne zarar vermekle sonuçlanır üstelik ürün üzerinden alarmı çıkartamazlar. Bu gibi durumlarda aldığınız ürünü mağazaya götürerek alarmın ürün üzerinden çıkartılmasını talep etmektir. Kendi kendinize ürün üzerindeki alarmı çıkartmaya çalıştığınızda hem ürüne zarar verebilirsiniz, hem kendinizde ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilirsiniz.